Автомобільні порадиЗапчастини

Як обрати автомобільний акумулятор в інтернет-магазині. На що звернути увагу

Інформація, зібрана у даній статті, буде дуже корисною кожному споживачу, який планує вперше в житті самостійно знайти та купити АКБ для автівки. І навіть досвідчений автовласник може знайти у цьому матеріалі щось нове для себе.

Основні типи сучасних акумуляторних батарей для авто

Серйозний магазин автозапчастин обов’язково запропонує вам великий вибір товарів. Усі акумулятори, які ви знайдете в його асортименті, поділятимуться на 4 види:

  1. WET. Це свинцево-кислотні, або ж так звані «мокрі» АКБ. Вони містять рідкий електроліт, в який занурено пластини з різних сплавів. Це найбільш дешеві батареї, але вони можуть протікати, тому їх слід регулярно оглядати та обслуговувати.
  2. GEL. За принципом функціонування вони такі ж самі, як і свинцево-кислотні аналоги. Але електроліт в GEL перебуває у вигляді гелю, тому знижується ризик протікання і пристрій не потребує надто ретельного догляду. І ємність таких пристроїв, як правило, доволі висока.
  3. AGM. В них використовується рідкий електроліт, але сталеві пластини всередині AGM мають спіральну форму. Завдяки цьому збільшується поверхня для іонного обміну, що у свою чергу робить батарею надійнішою та місткішою.
  4. EFB. Майже такі самі, як стандартні WET, але мають у своїй конструкції посилені пластини, тому краще справляються з циклічним режимом роботи та високими стартовими навантаженнями.

Який тип акумуляторів підійде для вашого авто? Якщо це легкова машина або невеличка вантажівка із середньою кількістю електроустаткування, то вам буде достатньо WET-батареї. Для транспортних засобів, що мають багато електронної «начинки» та систему «Старт-Стоп», слід обирати АКБ типу EFB. AGM краще встановлювати в спорткари, автівки класів «Люкс» та «Преміум», що обладнані передовими електросистемами. В електрокари, будинки на колесах та інші ТЗ, які потребують багато енергії, монтують гелеві акумулятори (GEL).

Якою має бути ємність АКБ

Ємність впливає на загальну продуктивність батареї та тривалість роботи електросистем без запуску двигуна. Можна припустити, що чим вона більша – тим краще. Але насправді, в багатьох випадках не має сенсу витрачатися на надто місткий акумулятор.

Щоб визначитися, який пристрій вам більше підійде, зверніть увагу на наступні аспекти:

  1. Потужність авто. Чим більше кінських сил у двигуні, тим більш потужний АКБ йому потрібний. Для батарей легкових машин цей показник в середньому становить 45 Ампер-годин (А-г), для вантажних – від 75 А-г.
  2. Стиль керування та клімат у регіоні. Якщо автомобіль щоденно рухається у важкому міському трафіку, йому підійде більш ємний акумулятор (від 60 А-г). Те ж стосується транспортних засобів, що експлуатуються у північних регіонах – на запуск двигуна та підтримку роботи електрообладнання взимку їм знадобиться більше енергії.
  3. Додаткові системи та опції. Коли машину обладнано обігрівачами сидінь, сучасними навігаційними системами, телевізором, вибагливим мультимедійним чи обчислювальним устаткуванням тощо, на підтримання роботи усіх тих приладів потрібно буде багато електроенергії.

Обираючи автомобільні акумулятори, обов’язково слід звертати увагу на рекомендації, які надає з цього питання виробник автівки. Бо хто як не він краще за всіх знає, яка АКБ підійде для його продукції. І, звичайно, не соромтеся консультуватися у представників того магазину, де збираєтеся замовити товар. Вони нададуть компетентні поради.

Василь

Експерт у сфері автомобільної журналістики. Для написання статей використовуються різні авторитетні онлайн джерела інтернету.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button