Автомобільні поради

Коди автомобільних номерів України

Серії автомобільних номерів за областями в Україні

Українські автомобільні номерні знаки містять у своїх перших двох буквах код, що відображає регіон або столицю країни. Історія вибору конкретних комбінацій букв не є загальновідомою, але це не настільки суттєво. Пропонуємо ознайомитися з діючим переліком кодів і серій автономерів областей України.

Область України Новий код Код регіону Стара серія
Загальнодержавні II
АР Крим АK 01 KР, KО, KТ (КP, ЦC)
Вінницька область АB 02 ВI, BТ, ВX (BИ)
Волинська область АC 03 ВO, ВK, BМ (ВH)
Дніпропетровська область 04 АA, АB, АE, АK, АH (ДH, ДП)
Донецька область 05 EА, ЕB, ЕK, ЕH, ЕO, EС (ДO, ДЦ, CЛ)
Житомирська область АM 06 BА, ВB (ЖИ)
Закарпатська область АO 07 PЕ, РT, (ЗA)
Запорізька область АP 08 НA, HЕ, HО, НP, HС (ЗП, ЗP)
Івано-Франківська область АT 09 IB, IC (ИB, CЯ)
Київ 11 KА, KI, КB, KЕ, KН (KИ, XТ)
Київська область АI 10 KK, KX, KМ (KХ)
Кіровоградська область 12 OМ, ОH, ОC (KД)
Луганська область ВB 13 АM, AО, АP, AТ, АX (BГ, ЛУ)
Львівська область 14 TА, TВ, TН, ТC (ЛВ)
Миколаївська область ВE 15 HI, HК, HТ (HИ)
Одеська область 16 ОA, ОB, ОE, ОK (OД, ОE)
Полтавська область ВI 17 CК, СH, CС (ПO)
Рівненська область 18 PВ, PА, РO (РB)
Севастополь СH 27 КC
Сумська область ВM 19 CА, CВ, CЕ (CУ)
Тернопільська область ВO 20 TЕ, TI, TК (TE)
Харківська область АX 21 XА, XE, XI, XК (ХA, XК)
Херсонська область ВT 22 XО, XН (XО)
Хмельницька область ВX 23 XМ, XТ (XМ)
Черкаська область 24 MА, МB, МE (ЧK)
Чернігівська область 25 МK, МM, МH (ЧH, ЧT)
Чернівецька область СE 26 MО, МP, МC (ЧB)

Навіщо потрібні коди автомобільних номерів

Коди автомобільних номерів, також відомі як реєстраційні номери або автомобільні номерні знаки, відіграють важливу роль в управлінні дорожнім рухом і забезпеченні безпеки на дорогах. Ось кілька основних причин, чому вони необхідні:

  1. Ідентифікація транспортних засобів. Коди автомобільних номерів дають змогу унікально ідентифікувати кожен транспортний засіб на дорозі. Це особливо корисно в разі правопорушень, аварій або інших ситуацій, коли потрібна точна ідентифікація конкретного автомобіля.
  2. Реєстрація та володіння автомобілями. Коди автомобільних номерів використовуються для реєстрації автомобілів та визначення їхніх власників. Це дає змогу державним органам контролювати та відстежувати кількість зареєстрованих автомобілів, власників та іншу інформацію, необхідну для підтримки громадської безпеки та управління транспортною інфраструктурою.
  3. Розпізнавання і покарання правопорушників. Коди автомобільних номерів відіграють важливу роль у розпізнаванні порушників дорожніх правил. Поліцейським та іншим правоохоронним органам легше відстежити автомобіль, який скоїв правопорушення, за його номером. Це допомагає у встановленні відповідальності та припиненні порушень.
  4. Пошук викрадених і зниклих автомобілів. Коди автомобільних номерів є важливим інструментом для пошуку автомобілів, які були викрадені або оголошені зниклими. Поліція та інші служби безпеки можуть використовувати номерні знаки для швидкого розпізнавання і пошуку таких автомобілів.
  5. Відстеження автомобілів у системах безпеки. У деяких країнах коди автомобільних номерів використовуються в системах безпеки, таких як камери відеоспостереження і системи розпізнавання номерів. Це дає змогу автоматично відстежувати рух автомобілів, контролювати швидкість, розпізнавати викрадені транспортні засоби або ті, що беруть участь у злочинах.
  6. Спрощення процесу реєстрації та страхування автомобілів. Коди автомобільних номерів також полегшують процес реєстрації та страхування автомобіля. Вони надають унікальну ідентифікацію, необхідну для оформлення документів і взаємодії з державними органами та страховими компаніями.

Загалом, коди автомобільних номерів є невід’ємною частиною системи управління дорожнім рухом і забезпечення безпеки на дорогах. Вони допомагають ідентифікувати автомобілі, розпізнавати порушників, відстежувати зниклі та викрадені автомобілі, а також полегшують процеси реєстрації та страхування автомобілів. Завдяки кодам автомобільних номерів підвищується загальна безпека та ефективність дорожнього руху, а також забезпечується краща взаємодія між власниками автомобілів, правоохоронними органами та державними установами.

Хто придумав номери для автомобілів

Першими в історії використання автомобільних номерів у сучасному розумінні було запроваджено у Франції. У 1893 році французький автомобіліст і політик Мішель Ланжле запропонував систему присвоєння номерів для автомобілів, що містила в собі комбінацію букв і цифр. Ця система була введена в дію 1898 року і отримала назву “пропускний знак” (plaque d’immatriculation).

Французька система автомобільних номерів стала прикладом для багатьох інших країн, і поступово її було прийнято та адаптовано в різних частинах світу. З плином часу кожна країна розробила свої власні правила і формати номерних знаків, щоб відповідати своїй системі реєстрації автомобілів і забезпечити унікальність ідентифікації транспортних засобів на своїй території.

Таким чином, Мішель Ланжле з Франції вважається першою людиною в історії, яка запропонувала і впровадила систему автомобільних номерів, що послужила основою для багатьох сучасних систем реєстрації автомобілів.

Василь

Експерт у сфері автомобільної журналістики. Для написання статей використовуються різні авторитетні онлайн джерела інтернету.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button