Вбудований холодильник: що враховувати під час вибору
Вбудована кухонна техніка – це практично і модно, економія дефіцитного простору і можливість оформлення інтер’єру в єдиній стилістиці. Зрозуміло, у такого рішення є свої переваги і недоліки. А ще багато нюансів, про які необхідно знати перед покупкою.
Розміри
Вбудована в меблі кухонна техніка за визначенням має зменшені габарити порівняно з тією, що стоїть окремо. У нашому випадку ширина має бути щонайменше на кілька сантиметрів меншою за стандартні 60 см, хоча тут теж усе індивідуально.
Те саме стосується і об’єму. Якщо у стандартного це 300 літрів, то у закритого панелями – 250-260 л. Річ у більшій товщині бічних стінок, що потрібно для поліпшення показника термоізоляції.
Не виключено, що для фіксації холодильника в каркасі меблів доведеться свердлити отвори в бічних стінках. Якщо вас такий варіант за корисним об’ємом влаштовує, перед тим як купити вбудований холодильник у Києві, оцініть й інші його особливості.
Монтаж, зручність ремонту
Встановити звичайний холодильник досить просто, можна навіть самостійно, з вбудованим все набагато складніше. Тут доведеться враховувати компонування меблів, щоб забезпечити оптимальне з усіх точок зору розташування агрегату, та й сам монтаж без участі майстра навряд чи можливий.
Ще потрібно заздалегідь продумати, наскільки просто можна буде витягнути холодильник у разі його поломки.
Особливості конструкції
З огляду на те, що обладнання працюватиме в закритому просторі з обмеженим доступом свіжого повітря, воно грітиметься більше. Вибираючи модель, цей фактор потрібно обов’язково враховувати, як і збільшене енергоспоживання.
Переваги вбудованих холодильників
Вони є прямим наслідком особливостей потайного розташування:
- дизайн моделі абсолютно не важливий, оскільки в підсумку вона буде декорована під кухонні панелі;
- навіть якщо у вас невелика кухня, такий агрегат поміщається в стандартну шафку;
- будучи захованим, вбудоване холодильне обладнання видаватиме менше шуму, а за бажання можна забезпечити і повну його відсутність.
Мінуси
Головний – це складність монтажу. Доведеться також додатково витратитися на фурнітуру і кріпильні елементи. Найімовірніше, спектр функцій вбудованої моделі буде не найширшим і найсучаснішим, та й асортимент, присутній на ринку, не особливо великий.
Втім, декорувати панеллю не обов’язково, такий варіант називається частково вбудованим холодильником. У плані дизайну ви не отримаєте єдиної стилістики, але в іншому виграєте: монтаж спростять, вдасться збільшити корисний об’єм і домогтися кращого обдування, порівнюючи із закритим варіантом.
Приймати рішення про купівлю вбудованої холодильної техніки потрібно виважено, з урахуванням усіх переваг і беручи до уваги недоліки такого рішення.