Автомобільні поради

Як прикурювати авто: зарядка акумулятора від іншого акумулятора

Ви зіткнулися з труднощами в запуску автомобіля після тривалої стоянки? Можливо, ви забули вимкнути фари або інше електрообладнання. Під час спроби запуску двигуна ви помічаєте, що панель приладів спалахує, але двигун не заводиться, і чути характерні клацання? Не знаєте, як правильно виконати запуск двигуна або як зарядити розряджену батарею автомобіля? Можливо, вам необхідно зарядити акумулятор від іншого автомобіля. У такому разі, не впадайте у відчай! Є можливість самостійно спробувати зарядити його, використовуючи другий автомобіль і спеціальні дроти для зарядки (прикурювання). Нижче наведено поради щодо виконання цієї операції.

Як завести автомобіль при розрядженому акумуляторі?

Цей спосіб, безумовно, є найбільш поширеним для запуску машини, і це те, про що думає більшість людей, коли чують термін “прикурити”. Для цього методу вам знадобиться інша машина із зарядженим акумулятором і використання стартових кабелів. Найскладніший аспект цього процесу – це знайти інший автомобіль і водія, готового допомогти вам із проблемою. Сам процес запуску займає від 2 до 5 хвилин, а зарядка – від 5 до 10 хвилин.

Одна річ, яку слід запам’ятати перед тим, як приступити до роботи з іншим автомобілем, – переконатися, що у вас є якісні стартові кабелі.

Завжди майте їх у багажнику вашого автомобіля, тому що не завжди можна покладатися на незнайомця, який також допомагає вам отримати заряд. Пам’ятайте, що важливо використовувати якісні кабелі, оскільки не всі вони однаково надійні. Деякі стартові кабелі можуть бути зроблені дешево, а дроти всередині пластикових оболонок можуть бути занадто тонкими і ненадійними під час передачі заряду. Також довгий кабель буде менш ефективним, ніж короткий, для передачі заряду від однієї батареї до іншої. В ідеалі завжди має сенс зберігати в багажнику пару надійних стартових кабелів як частину аварійного набору техдопомоги.

Для зарядки АКБ від іншого автомобіля необхідно переконатися, що другий автомобіль стоїть поруч, але не стикається з корпусом вашого автомобіля. Обидва автомобілі слід встановити на стоянкове гальмо, а передачу – на нейтраль для машин з механічною коробкою передач або на режим “Parking” (Паркування) для автомобілів з автоматичною коробкою передач. Вимкніть запалювання та все електрообладнання на обох автомобілях.

Як прикурювати авто

Перед під’єднанням проводів допоміжної батареї переконайтеся в правильності їхнього під’єднання до автомобіля та переконайтеся, що все електрообладнання вимкнене.
На малюнку автомобіль із розрядженою батареєю затемнений. Завжди з’єднуйте дроти в такому порядку, який наведено нижче.

  1. Під’єднайте один кінець позитивного допоміжного проводу до плюсової (+) клеми допоміжної батареї.
  2. Під’єднайте інший кінець позитивного допоміжного проводу до плюсової (+) клеми розрядженої батареї.
  3. Під’єднайте один кінець негативного (-) допоміжного проводу до мінусової (-) клеми допоміжної батареї.
  4. Приєднайте інший кінець від’ємного (-) з’єднувального проводу до відповідної заземлювальної точки на автомобілі з розрядженим акумулятором. Точка заземлення повинна знаходитися на відстані щонайменше 0,5 м (20 дюймів) від акумулятора і на якомога більшій відстані від паливних трубопроводів і гальмівних магістралей.
  5. Переконайтеся, що дроти не торкаються рухомих деталей і перевірте надійність усіх чотирьох з’єднань.
  6. Запустіть двигун автомобіля з допоміжною батареєю і дайте йому пропрацювати на холостому ходу кілька хвилин.
  7. Запустіть двигун автомобіля з розрядженою батареєю.
  8. Дозвольте обом двигунам працювати на холостому ходу протягом двох хвилин.
  9. Зупиніть двигун автомобіля з допоміжною батареєю.

Схема зарядки акумулятора

Увага! Після заряджання акумулятора та успішного запуску двигуна важливо визначити причину його розряду. Якщо причина не очевидна, як-от забуті ввімкнені фари чи аварійні мигалки тощо, рекомендується звернутися до станції технічної допомоги для проведення діагностики електричних систем вашого автомобіля. Також можна викликати автоелектрика, щоб уникнути повторної розрядки акумулятора в майбутньому.

Василь

Експерт у сфері автомобільної журналістики. Для написання статей використовуються різні авторитетні онлайн джерела інтернету.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button