Порівняння авто та рейтинги

ТОП-10 найнадійніших і найпопулярніших авто з пробігом

Вторинний автомобільний ринок надає чудові шанси для автолюбителів, які бажають придбати якісний транспортний засіб, не переплачуючи занадто багато. Проте, варто пам’ятати, що вибір вживаного автомобіля може бути двоїстим. Нерідко власники старих машин вкладають значні кошти в ремонт, яких вистачило б на купівлю ще одного автомобіля. Саме тому, крім ціни, надійність стає важливим фактором при виборі вживаного автомобіля.

Аналітичні агентства, що спеціалізуються на дослідженні автомобільного ринку, уважно вивчають сегмент вторинних продажів, і їхні звіти допомагають скласти рейтинг найпопулярніших моделей, що вирізняються високим ступенем надійності та доступністю технічного обслуговування. У даній статті ми представимо вам топ-10 старих автомобілів, які користуються попитом в Україні на 2024 рік.

Hyuindai Solaris

Авто Hyuindai Solaris

По суті, Hyundai Solaris можна розглядати як родича Kia Rio з невеликими відмінностями. Ця модель дебютувала на українському ринку порівняно недавно, у 2011 році, тому на вторинному ринку всі її версії залишаються актуальними та затребуваними. Навіть незважаючи на те, що в першому поколінні Solaris існували деякі недоліки, вони були згодом усунені. Серед таких недоліків можна назвати вразливість задньої підвіски і, як наслідок, амортизаторів, проблеми з лакофарбовим покриттям і схильність даху до корозії. Тому можна зробити висновок, що більш надійними вважаються модифікації, випущені після 2014 року, або, як мінімум, після 2011 року.

З моменту початку випуску Hyundai Solaris, так само як і Kia Rio, він пропонується в кузовах седан і хетчбек з різними варіантами силових агрегатів. У перші роки автомобіль оснащувався 1,4- і 1,6-літровими двигунами потужністю 107 і 123 кінських сил відповідно. Вони комплектувалися п’ятишвидкісною механічною і чотириступінчастою автоматичною коробками передач при передньому приводі. У подальшому силовий агрегат Solaris зазнав незначних змін. Наприклад, версія 2022 року отримала два двигуни з тим самим об’ємом. Потужність “базового” двигуна знизилася до 100 кінських сил, а діапазон доступних коробок передач, включаючи МКПП і АКПП, розширився до шести передач. Серед переваг Hyundai Solaris слід виділити міцний салон, різноманітність комплектацій і надійні двигуни.

Volkswagen Polo

Автомобиль Volkswagen Polo

Цей знаменитий німецький седан/хетчбек вперше з’явився на ринку автомобілів у далекому 1975 році. Нині, у 2022 році, на вторинному ринку найбільшою популярністю користуються модифікації останніх двох поколінь, тобто тих, що випускалися протягом останніх тринадцяти років. У п’ятому поколінні (2009-2017 рр.) цієї моделі пропонували широку лінійку моторів, включно з 1,2-літровим турбомотором (TSI) з потужністю 105 к.с., 1,6-літровим дизелем (90 к.с.), 1,4-літровим бензиновим (150 к.с.), 1,8-літровим турбованим бензиновим двигуном (192 к.с.) та багатьма іншими.

Із шостим поколінням (після 2017 року) Volkswagen Polo також пропонує понад десять варіантів двигунів з об’ємом від 1,0 до 2,0 літрів і потужністю від 65 до 200 к. с. Навіть після 10-15 років експлуатації цей німецький автомобіль все ще вирізняється надійною підвіскою, хорошим антикорозійним захистом і міцними матеріалами оздоблення. Серед інших переваг можна виділити багатий вибір двигунів і високий рівень безпеки.

Kia Rio

Машина Kia Rio

З початку 2000-х років корейський седан Kia Rio завоював популярність на українському автомобільному ринку і залишається затребуваним як серед нових, так і серед вживаних автомобілів. На ринку уживаних авто найбільшим попитом користуються модифікації, що належать до другого, третього і четвертого покоління Rio, тобто ті, що були випущені з 2005 року і доступні в кузовах седан і хетчбек.

У другому і третьому поколіннях модель оснащувалася різними моторами, включаючи один дизельний і два бензинових об’ємом 1,4, 1,5 і 1,6 літра. Ці мотори забезпечували потужність у діапазоні від 97 до 112 кінських сил і працювали в парі з п’ятишвидкісною механічною або чотириступінчастою автоматичною коробкою передач.

Четверте покоління Kia Rio було представлено з двома новими атмосферними двигунами: 1,4-літровим із потужністю 100 кінських сил та 1,6-літровим, який розвивав 123 кінських сил. Обидва двигуни були доступні з шестиступінчастою механічною або автоматичною трансмісією. Усі версії цієї корейської моделі оснащені переднім приводом.

Серед переваг Kia Rio варто виділити міцну задню підвіску і ходову частину, велику кількість систем безпеки, різноманітність комплектацій і доступність сервісного обслуговування в будь-якому регіоні України. Ця модель користується популярністю в таксопарках, тому під час купівлі уживаного автомобіля краще уникати варіантів, що належали таксистам, адже їхня експлуатація часто буває неподільною і не завжди дбайливою.

Skoda Rapid

Авто Skoda Rapid

Чеська модель ліфтбека, хетчбека і седана, яка спочатку була представлена на ринку в 2012 році, а потім пережила два рестайлінги в 2017 і 2020 роках, привертає увагу покупців на вторинному ринку. За роки свого існування Skoda Rapid випустила більше десятка бензинових і більше п’яти дизельних двигунів, які можна поєднувати з механічними, автоматичними і роботизованими коробками передач. Серед них можна виокремити бензиновий двигун із турбонаддувом, встановлюваний, наприклад, на останній версії Rapid 2022 року, що досягає максимальної потужності у 125 к. с.

Цей автомобіль має кілька переваг, таких як надійна підвіска, яка, як правило, не викликає проблем до досягнення пробігу в 100 000 кілометрів, оцинкований корпус, стійкий до корозії, місткий багажник, зручне розташування елементів у салоні та ефективна підвіска. Серед недоліків варто відзначити не найекономічніші двигуни, недостатню шумоізоляцію салону і мізерне оснащення в базових комплектаціях.

Renault Logan

Автомобіль Renault Logan

Французький автомобіль, що випускається вже вісімнадцять років, представлений різними типами кузовів, такими як седан, універсал, пікап і фургон. Протягом своєї історії він пережив лише два покоління, які значно відрізняються одне від одного. Перше покоління має більш спрощений і навіть грубуватий дизайн, але це не заважає йому залишатися популярним на вторинному ринку, особливо серед більш старших і консервативних покупців. З появою другого покоління у 2012 році автомобіль став елегантнішим і технологічнішим, приваблюючи молодих і більш передових споживачів.

Перше покоління, що випускалося з 2004 по 2012 рік, пропонувало шість різних двигунів об’ємом від 1,0 до 1,6 літра і потужністю від 75 до 102 кінських сил. Вони поставлялися з п’ятиступінчастою механічною коробкою передач або чотириступінчастим “автоматом”. У другому поколінні моделі в моторній лінійці присутні 1,6-літрові двигуни з потужністю 82, 102 і 113 кінських сил. Трансмісії та коробки передач залишилися колишніми.

Серед переваг уживаних автомобілів Renault Logan можна виділити надійні і довговічні двигуни, відмінну виживаність автомобілів першого покоління, міцну і функціональну підвіску, а також доступне і бюджетне обслуговування. Однак характерним недоліком цієї моделі є проблеми з автоматичною коробкою передач, тому під час вибору на вторинному ринку варто віддавати перевагу версіям з механічною коробкою передач.

Ford Focus

Автомобіль Ford Focus

Американський автомобіль, доступний у різних типах кузовів, таких як седан, універсал і хетчбек, тривалий час посідав провідні позиції серед нових машин на європейському та українському ринках. Проте з плином часу корейські моделі прийшли на зміну та стали популярнішими, але на вторинному ринку Ford Focus досі залишається затребуваним.

Історія цієї моделі охоплює понад двадцять років, чотири покоління та три глибоких оновлення. Перше покоління цих автомобілів, випущене ще в минулому столітті, сьогодні не таке популярне, але починаючи з другого покоління, що з’явилося в 2004 році, Ford Focus стабільно посідає верхні рядки продажів на українському вторинному ринку. Усередині величезного асортименту Ford Focus покупці можуть вибрати найбільш підходящу версію. Тут представлені механічні, автоматичні та роботизовані коробки передач, а також бензинові та дизельні двигуни об’ємом від 1,0 до 2,0 літрів і потужністю до 182 кінських сил. Покупці також мають безліч опцій і комплектацій на вибір.

Серед головних переваг уживаних автомобілів Ford Focus можна виділити надійні та довговічні ходову частину і силові агрегати, а також різноманітність доступних модифікацій і міцний, оцинкований кузов, який стійкий до зносу. Важливо відзначити, що під час вибору версії Ford Focus з 1,6-літровими двигунами, особливо випущеними з середини 2000-х років, потенційні покупці мають бути обережними, оскільки такі автомобілі часто використовувалися таксистами.

Toyota Camry

Toyota Camry Автомобіль фото

Японський седан Camry, ймовірно, один із найреспектабельніших і найзначніших автомобілів у нашому рейтингу. Приблизно десять років тому, Camry були стандартним вибором для автопарків державних службовців, тому, на відміну від таксопарків, наявність такої машини власником компанії або організації не слід розглядати як недолік.

Модель Camry була презентована 1982 року і за чотири десятиліття пережила вісім поколінь. Сьогодні найбільший інтерес на вторинному ринку викликають модифікації, випущені не раніше першої половини 2000-х років. У той період Camry пропонувалася з двигунами, об’ємом від 2,0 до 3,5 літрів і потужністю від 148 до 277 кінських сил. Ці силові агрегати могли бути як з механічною або автоматичною коробкою передач, так і з безступінчатим варіатором.

Основні переваги цієї японської моделі включають в себе її статусність, просторий салон, надійну електроніку та трансмісії, високий рівень безпеки та різноманітність комплектацій. Серед недоліків слід відзначити деякі проблеми з варіатором і вищу витрату пального порівняно з конкуруючими бізнес-седанами.

Nissan Qashqai

Фото Nissan Qashqai

В цьому рейтингу представлений лише один кросовер, і, отже, у своїй категорії Nissan Qashqai є практично єдиним вибором. Цей японський автомобіль був уперше представлений на ринку в 2006 році, і відтоді він пережив три покоління і два рестайлінги. Потенційні покупці знайдуть різні версії Qashqai з бензиновими і турбодизельними двигунами, а також з механічною, автоматичною і безступінчастою трансмісією. Варіанти приводу включають передній і повний. Максимальна потужність у лінійці двигунів становить 150 кінських сил, а об’єм – до 2,0 літра.

Цей японський кросовер приваблює покупців своєю комфортною підвіскою, відмінною ізоляцією від шуму, містким салоном і багажником, а також хорошими характеристиками для водіння поза асфальтом і адаптованістю до особливостей українського ринку. Однак, під час купівлі першого покоління Qashqai (2006-2013 рр.), варто враховувати, що деякі з них можуть мати менш функціональні варіаторні трансмісії та вищий рівень гучності в силовому вузлі.

AUDI A4

Audi А4 фото

Німецький автомобіль був доступний у кількох кузовах, включно з універсалом і кабріолетом, але найбільш популярним залишився класичний чотиридверний седан. Модель почала свій шлях у 1994 році, замінюючи собою Audi 80, і за цей час встигла пережити п’ять поколінь. На українському вторинному ринку особливою популярністю користуються модифікації, випущені після 2000 року, а особливо четверте покоління, яке вироблялося з 2008 по 2011 рік.

Audi А4 четвертого покоління пропонує різноманітні бензинові (об’ємом від 1,8 до 3,0 літра і потужністю від 120 до 272 к.с.) і дизельні двигуни (об’ємом 2,0 і 3,0 літра і потужністю 150 і 245 к.с.), доступні з механічними, роботизованими і безступінчатими коробками передач. Переваги цієї моделі включають комфортний салон, високоякісні оздоблювальні матеріали, точне і легке управління, а також доступне обслуговування. Серед недоліків можна відзначити вразливе лакофарбове покриття на крилах, жорстку підвіску і дещо повільний варіатор.

Toyota Corolla

Toyota Corolla фото

Японський седан і універсал стали символами надійності, і не дивно, що вони заслужили статус одних з найбільш продаваних автомобілів в історії. Перша версія цієї моделі побачила світ понад півстоліття тому і відтоді пройшла через дванадцять поколінь і безліч рестайлінгів. Найбільшим попитом серед покупців користуються версії, випущені після 2005 року, тобто ті, що належать до десятого, одинадцятого і дванадцятого поколінь.

В цей період модель Toyota Corolla пропонує різноманітні двигуни, включно з агрегатами з об’ємом від 1,2 до 2,0 літра і потужністю від 99 до 150 кінських сил. Вони супроводжуються механічними, автоматичними та безступінчатими коробками передач. Переваги Toyota Corolla в цьому часовому відрізку включають в себе надійну підвіску, протикорозійний кузов, різноманітність модифікацій і доступних опцій, ефективну систему опалення та кондиціонування, а також задовільні динамічні характеристики. Серед недоліків можна виділити відносно високу вартість обслуговування і стриманий зовнішній дизайн.

Висновок

Насамкінець, зазначимо, що автомобілі, представлені в цьому рейтингу, мають різні цінові діапазони на вторинному ринку. Деякі з них можна придбати за менш ніж 100 000 гривень, в той час як ціна інших перебуває в межах 300 000 гривень, а для третьої групи автомобілів потрібно буде віддати понад мільйон. Рік випуску і поточний стан автомобіля мають основний вплив на його вартість. Таким чином, можна підтвердити тезу, викладену на початку тексту: вторинний ринок надає реальну можливість придбати автомобіль за доступною ціною. Тому найкращим способом зробити це буде пошук варіанту серед автомобілів, представлених у нашому топ-10 на 2024 рік.

Подивіться відео: ТОП 10 НАДІЙНИХ АВТО в кризу. Авто, які пройшли тест на час

Василь

Експерт у сфері автомобільної журналістики. Для написання статей використовуються різні авторитетні онлайн джерела інтернету.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button